Пн-Пт: 09:00 - 17:30 |
Сб: 09:00 - 14:00 | Нд: Вихідний

Замовити підбір вихлопної системи чи запчастини

Напишіть дані свого авто та потрібну запчастину, а наші спеціалісти виконають для Вас підбір

/
/
Ознаки поломки вихлопної системи в автомобілях ВАЗ

Ознаки поломки вихлопної системи в автомобілях ВАЗ

Ні для кого, не секрет, що випускні системи автомобілів працюють в дуже складних умовах. Їм доводиться постійно переносити високу температуру відпрацьованого газу, негативну дію довкілля, також позначається уразливість комплектуючих. А що ж тоді говорити про вихлопну систему автомобілів ВАЗ? Через що вихлопна система ВАЗ часто ламається? У цьому матеріалі поговоримо якраз про ознаки несправності вихлопної системи в автомобілях виробництва ВАЗ.

Вихлопна система ВАЗ: особливості будови та призначення

Щоб зрозуміти причини та симптоми та своєчасно виявити ознаки поломки вихлопної системи, необхідно розібратися з особливостями її конструкції. Дане комплектування інколи називають глушником, але це помилка. Глушник – один з вузлів вихлопної системи, в яку входять такі комплектуючі:

  • колектор, в який поступають продукти після процесу згорання;
  • гофра – знижує вібрації та запобігає резонансу в кузові;
  • каталізатор – усуває токсичність вихлопів.

У деяких вітчизняних авто (мова про авто виробництва країн колишнього радянського союзу, назвемо їх, напевно, саме так) на місці каталізатора встановлюється полум’ягасник. Він коштує дешевше і робить натиск газу менш сильним. У ВАЗ 21099 інжекторна вихлопна система оснащена кисневим датчиком, який теж може виходити з ладу.

Гучний шум пригнічується у вихлопній системі ВАЗ 2114 спочатку через резонатор, а потім через глушник ВАЗ 2114. У деяких двигунах до складу вихлопної системи входить турбіна.

Також вихлопна система виконує такі завдання:

  • виводить продукти згорання;
  • захищає пасажирів від попадання вихлопного газу в салон;
  • усуває вібрації, що приводять до швидкого зносу кузова;
  • підвищують екологічність мотора.

Щоб вчасно діагностувати збої у вихлопній системі ВАЗ 2115 необхідно вслухатися в роботу двигуна. Дуже гучні звуки, стук або булькання говорять про проблему. У деяких моделях ВАЗ 2110 вихлопна система має вбудовані перегородки, що забезпечують додаткове зниження шуму. Якщо кріплення цих деталей ослабилося або вони вийшли з ладу, буде чутний гучний гуркіт.

Щоб вчасно діагностувати збої у вихлопній системі ВАЗ 2115 необхідно вслухатися в роботу двигуна

Основні ознаки поломки

Всі несправності вихлопної системи мають ряд загальних ознак, по яких можна зрозуміти, що авто потребує ремонту. Перш за все, це підвищення рівня шуму, що стає особливо гучним при прискоренні або під час холодного старту.

Якщо вихлопна система ВАЗ 2112 почала бовтатися або стукати об кузов – це теж створює шум і говорить про необхідність ремонту. До додаткових ознак поломки відноситься поява кіптяви на деталі та запах сірководню. Коли комплектуюче знаходиться у поганому стані краще замінити його повністю. Є й інші ознаки проблем з вихлопною, які потрібно розглянути детальніше.

Пониження потужності та ефективності використання пального

Проблеми з вихлопом позначаються на продуктивності двигуна. У випадку з ВАЗ 21099 вихлопна система якого несправна, авто не може набрати швидкість так само швидко як при справно працюючій системі. Тобто, мотор стає менш потужним і потребує установки нових каталізаторів.

Це також може говорити про проблему з системою відведення, що обумовлюється різними причинами:

  • руйнуванням у внутрішній поверхні резонатора;
  • проблемами з кисневим датчиком;
  • звуженням просвіту у вихлопній; пошкодженням в нейтралізаторі.

Вихлопна система ВАЗ 2107 стара і викликає зниження потужності, якщо знаходиться в несправному вигляді. Авто починає споживати більше пального. В окремих випадках вихлопна система ВАЗ 2107 і карбюратор в несправному стані приводять до відмови роботи двигуна.

Запах газу та гарі з моторного відсіку

Під впливом високої температури в авто ВАЗ 2114 вихлопна система плавиться, можна відчути запах гару або плавленої пластмаси. У такій ситуації необхідно заглушити транспортний засіб, вивести всіх пасажирів з салону і перевірити стан комплектуючих. В разі серйозного витоку варто викликати евакуатор.

Вихлопна система ВАЗ 2115 – досить слабке місце в даній моделі авто, тому в ній періодично трапляється витік вихлопного газу. Це відбувається, якщо одна з частин вихлопної системи ушкодилася і почала протікати. Така ж проблема інколи трапляється в системі вихлопу ВАЗ 2114. Пари бензину проникають через тріщину і в салоні можна відчути запах палива.

Вихлопна система ВАЗ 2115 – досить слабке місце в даній моделі авто

Проведення діагностики вихлопної системи ВАЗ

Визначити причину поломки допомагає візуальний огляд. Автомобіль підіймають за допомогою домкрата. У вихлопній системі ВАЗ 2106 вогнища корозії говорять про проблему, що ховається усередині системи.

Визначити, що поломка дійсно в глушнику ВАЗ 2114 та системі вихлопу допомагає спостереження за транспортним засобом під час руху. Щільний струмінь диму з вихлопної труби говорить про несправність в даній системі.

Варто оглянути вихлопну і на предмет конденсату. На стінках може з’явитися іржа і діри через неї. Тоді вода починає протікати не лише в спеціальних дренажних отворах, що теж приводить до поломок.

Про те, що система зламана говорить температура мотора. Варто перевірити її після недовгого запуску. В разі проблеми в глушнику можливий перегрів двигуна. Якщо є підозра на поломку, варто відразу ж звертатися до фахівця, який проведе ремонт або повну заміну глушника. Якщо не зробити цього вчасно, починає знижуватися ККД двигуна і погіршується динаміка роботи ТС.

На закінчення, хочемо нагадати, що купити вихлопну систему для ВАЗ або її компоненти можна за доступною і прийнятною ціною у нас в інтернет-магазині Демі Моторс.

Рубрика: Блог
Поділитися
Facebook
Telegram
Twitter
Замовити підбір вихлопної системи чи запчастини