Як визначити несправність глушника самостійно?

Глушник, як один з вузлів вихлопної системи автомобіля, є важливим її елементом. З його допомогою знижується шум від виведення відпрацьованих газів, при чому проводиться цей процес безпечно для оточення. Складається дана деталь з декількох взаємозв’язаних елементів, які створюють один злагоджений механізм виведення газів від двигуна назовні. Проте, інколи глушник може вийти з ладу, що вимагає негайного втручання. При цьому, краще розв’язувати проблему щонайшвидше, щоб уникнути неприємних наслідків використання несправної деталі. Наявність справного глушника дуже важлива, оскільки від цього залежить здоров’я пасажирів і водія транспортного засобу. У цьому матеріалі розповімо – як самостійно можна визначити несправність глушника.

Яку загрозу несе поломка глушника

Несправність глушника вихлопної системи може мати неприємні наслідки, зокрема – попадання окису вуглецю та інших небезпечних вихлопних газів в салон автомобіля. Ці речовини, як відомо, небезпечні для людини, можуть призвести до запаморочення, нудоти, головного болю, також можлива втрата свідомості, в крайньому разі – летальний результат.

В цілому, незначні несправності глушника можуть виникати, і навіть частіше чим можете собі уявити. Тому, необхідно своєчасно виявити поломку і розв’язувати проблему, замінивши або відремонтувавши дану деталь або прийняти рішення і купити глушник новий.

В цілому, незначні несправності глушника можуть виникати, і навіть частіше чим можете собі представити. Тому, необхідно своєчасно виявити поломку і розв'язувати проблему, замінивши або відремонтувавши дану деталь або прийняти рішення і купити глушник новий.

Ознаки несправності глушника

Нижче наведені деякі чинники, після наявності яких можна зробити висновки, що глушник потрібно ремонтувати та вже негайно:

  • Зменшення потужності двигуна і відсутність звичного прискорення – за наявності даного чинника, авто не зможе швидко набирати швидкість, а двигун розвивати потужність. До речі, при наявності даних чинників, можливо також потрібно заміна каталізаторів.
  • Збільшення витрати пального – безпосередньо пов’язано з показниками потужності та прискорення транспортного засобу. Поломки вихлопної системи в цілому і глушника, зокрема, можуть збільшити витрату палива, особливо це належати до авто з великим об’ємом двигуна.
  • Запах горілого від двигуна. Поломки глушника супроводжуються витоками газу, інших небезпечних речовин, що мають неприємний запах. В результаті дії високої температури ближні елементи системи можуть почати плавитися, що призводить до виникнення запаху пластмаси, яка плавиться або горілого.
  • Наявність запаху газу в салоні автомобіля може бути наслідком виникнення поломки елементів вихлопної системи, зокрема поломки глушника. Так відбувається, коли одна зі стінок глушника пошкоджується і починається витік бензинової пари крізь тріщину.
  • Якщо спостерігаються вібрації від глушника або просто бовтається вихлопна труба, постукуючи по кузову автомобіля, то потрібно незабаром її відремонтувати. У випадку, якщо це все відірветься, то це принесе небезпеку не лише вам, але й іншим автомобілістам. Погано зафіксований глушник додатково створює шум, який усувається заміною кріпильних елементів глушника.

Виявити та виправити проблеми нескладно, головне вчасно відремонтувати вихлопну систему, щоб вона працювала злагоджено і безпечно, не приносячи шкоди довкіллю і, зокрема, людині.

Якщо спостерігаються вібрації від глушника або від просто бовтається вихлопна труба, постукуючи по кузову автомобіля, то потрібно незабаром її відремонтувати. У випадку якщо це все відірветься, то це принесе небезпеку не лише вам, але й іншим автомобілістам. Погано зафіксований глушник додатково створює шум, який усувається заміною кріпильних елементів глушника.

Виявляємо несправності глушника самостійно

Для того, щоб виявити поломки глушника, потрібно мати уявлення про те, як їх визначити. Для цього необхідно ретельно вслухатися в гул машини, і, якщо відчувається гучний звук, неприємний стук або булькання, тоді несправності в глушнику є напевно. Збільшення гучності частіше відбувається під час холодного старту або при прискоренні авто. Деякі моделі глушників обладнані перегородками, які, в разі поломки глушника, створюють гуркіт усередині пристрою.

Інші несправності можна виявити візуально, визначивши наявність поломки, використовуючи при цьому домкрат. Найчастіше, на зовнішній стороні глушника, що вийшов з ладу, буде видно елементи іржі або отвори, що прогоріли. Така візуальна картина повідомить про те, що всередині банки глушника приховані серйозніші проблеми, що вимагають негайного втручання і ремонту. Також, в разі поломки глушника, на стінках можуть з’явитися отвори від дії іржі, від виникаючого конденсату. Інколи, з цих отворів витікатиме вода.

Також, в разі поломки глушника, на стінках можуть з'явитися отвори від дії іржі, від виникаючого конденсату. Інколи, з цих отворів витікатиме вода.

Кращим рішенням, в разі виявлення проблеми, буде звернутися до фахівців, вони швидко і якісно виконують заміну зламаних деталей. В разі використання старої несправної деталі існує ризик збільшення витрати палива, зниження динаміки машини й ККД її мотора. Тому не варто відкладати питання про необхідність покупки глушника і його заміни.

Рубрика: Статті
Поділитися
Facebook
Telegram
Twitter
Консультація
Залиште свої контактні дані нижче у формі. Ми зв'яжемось з Вами та надамо необхідну інформацію
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
Городоцька 242 Г, Львів
Підбір запчастини
Замовити підбір вихлопної системи чи запчастини
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
Городоцька 242 Г, Львів