Полум’ягасник замість каталізатора

Рано чи пізно навіть найякісніший каталізатор виходить з ладу. І тоді дуже гостро постає питання: «Що ж робити? Чим замінити неробочий каталітичний нейтралізатор? Можливо купити такий же? Або встановити стронгер (полум’ягасник) замість каталізатора?». Від цього важливого рішення часто залежить не лише робота вихлопної системи, але і всього автомобіля. Тому в даній статті розглянемо які бувають варіанти заміни каталізатора і чи варто встановлювати замість нього стронгер.

Полум’ягасник замість каталізатора

Наскільки актуально ставити полум’ягасник замість каталізатора. Звичайно, оптимально було б замінити каталізатор на нову оригінальну деталь. Але найголовніша проблема – досить висока ціна на оригінальні каталізатори від виробника. А все з-за дорогоцінних металів (паладію і платини), які використовуються для їх виготовлення. А це для середньостатистичного українця, при сьогоднішньому рівні доходу, непосильний варіант. Ну і, якщо вже говорити відверто, то не завжди реально знайти в Україні оригінальну запчастину, або навіть доставити її з-за кордону.

Тому, переважна більшість автовласників вважають за краще не витрачатися, а замінити каталізатор якимось іншим способом. А їх буває декілька.

Чим замінити каталізатор

По-перше, якщо купити оригінальний каталізатор дуже дорого, а ви хочете встановити саме каталітичний нейтралізатор, то хорошим варіантом буде Купити універсальний каталізатор. Дана деталь відносно недорога і підходить до різних моделей авто. Але тема даної статті трохи інша, то лише скажемо, що у нас також можна купити універсальний каталізатор і за досить демократичною ціною.

Іншим варіантом заміни каталізатора є його заміна на полум’ягасник, який також називають стронгер або по народному «турбіна». Потрібно відзначити, що такий «тюнинг» надзвичайно популярний серед автолюбителів, оскільки за відносно невеликі гроші, можна зробити тюнінг вихлопної системи свого автомобіля.

Стронгер замість каталізатора

Стронгер або полум’ягасник це один з різновидів резонаторів, хоча по функціональності схожий також на каталізатор, але простішої конструкції. Він також служить для обробки первинних потоків вихлопних газів з картера двигуна які потім потрапляють в основний резонатор вихлопної системи.

Стронгер пригальмовує потік відпрацьованого газу, частково охолоджує його і зменшує шум від роботи двигуна, але, на відміну від каталізатора, не окислює шкідливі вихлопні гази. Причому, завдяки спрощеній будові стронгера, вихлопні гази отримують менше опору на своїй дорозі, що збільшує потужність двигуна і динаміку автомобіля. Ось чому установка стронгера замість каталізатора надзвичайно популярна в середовищі любителів автотюнингу. Але головна перевага заміни каталізатора на стронгер – його доступна ціна та універсальність!

Стронгер замість каталізатора

На ринку автомобільних запчастин України можна зустріти безліч всіляких моделей стронгерів, але не кожен з них підійде для установки замість каталізатора, вірніше встановити можна будь-якій, але деякі з них зовсім скоро вийдуть з ладу. І ось чому: не всі полум’ягасники однакової якості.

Як вже відомо, якщо замість каталізатора встановити стронгер, то саме він піддаватиметься дії швидкого і надзвичайно гарячого потоку вихлопних газів. Тому до якості полум’ягасника пред’являються підвищені вимоги. Основна вимога до якісної деталі – двошаровий корпус полум’ягасника з якісної сталі з антикорозійним покриттям, наприклад стронгери з алюмінійованої сталі.

Еталоном якості є німецькі стронгери, ціна на яких знаходиться у верхньому діапазоні. Хорошою альтернативою є польські стронгери «AWG Polonez», ціна на яких відчутно нижче, а якість не поступається брендовим німецьким виробам.

уже часто можна наштовхнутися на дешеві китайські стронгери, які виготовлені з металу низької якості, і швидко прогорають. Також бувають випадки встановлення звичайних одношарових резонаторів замість каталізатора, але такі замінники не здатні виконати функції полум’ягасника і також служать не довго.

Окремим списком слід виділити наші, українські стронгери торговельної марки Demi Motors. Не хвалитимемо себе, але наші вироби абсолютно не поступаються за якістю тим же польським або німецьким і на порядок якісніші за китайські, хоча теж відрізняються доступною ціною. Зокрема весь модельний ряд стронгерів під назвою «Х-резонатор DMG» виготовляється з високоякісної жароміцної алюмінійованої сталі завтовшки 1,5 мм, що дозволяє витримувати дію надзвичайно високих навантажень. А специфічна хрестоподібна внутрішня конструкція полум’ягасника, дозволяє витримувати надзвичайно високі навантаження.

Плюси та мінуси полум’ягасника замість каталізатора

Тепер поговоримо про плюси та мінуси стронгерів, їх переваги та недоліки за умови встановлення на місце каталізатора. Для цього узагальнимо всі моделі, які відповідають загальноприйнятим уявленням про якість. Наприклад до плюсів і переваг польських полум’ягасників «AWG Polonez» і українських стронгерів «Demi Motors» можна віднести:

  • Повністю унеможливлена можливість швидкого прогорання і корозії.
  • Збільшується потужність автомобіля від 1 до 5 кінських сил.
  • Абсолютно доступна ціна на виріб.

До мінусів або недоліків стронгерів, не лише вказаних, але в цілому, можна віднести:

  • Більш прискорений знос вихлопної системи автомобіля.
  • Заміна каталізатора на стронгер в нових автомобілях, починаючи від Euro-2, може зажадати додаткових маніпуляцій з програмним забезпеченням такого авто, або встановлення спеціальної, так званої «обманки» датчика лямбда-зонд.
  • І все-таки як не крути, головний недолік використання полум’ягасника – невідповідність встановленим екологічним нормам викидів відпрацьованих газів з двигуна.

ПЛЮСИ І МІНУСИ ПОЛУМ'ЯГАСНИКА ЗАМІСТЬ КАТАЛІЗАТОРА

Як правильно вибрати стронгер

Якщо просто відкрити каталог стронгерів, наприклад навіть в нашому інтернет-магазині, і вибрати найперший, то висока можливість того, що він не підійде для вашого авто. Тому, стронгер вибирається, спираючись на певні параметри. Їх хоч і небагато, але їх потрібно знати.

Отже, для того, щоб правильно вибрати стронгер, вам необхідно знати в першу чергу ширину труби, що входить в каталізатор. Далі орієнтуватися в габаритах видаленого раніше каталізатора. Ну і визначитися з внутрішньою структурою полум’ягасника.

Але, не дивлячись на це, все ж краще віддати можливість вибору професіоналам, оскільки, залежно від марки автомобіля і потужності його двигуна, підбирається об’єм стронгера. Ось тому слід звертати увагу ще на продавців і магазин, де пропонують купити стронгер. Деякі наші клієнти навіть розповідали, що раніше на ринках вони купували неякісні деталі, які скоро виходили з ладу, зокрема полум’ягасники, а в кінцевому етапі, знайшовши нас в інтернеті, були приємно здивовані сервісом підбору, якістю стронгерів Демі Моторс, і нашою ціновою політикою.

Труба замість каталізатора – не робіть дурощів

І завершуючи нашу розповідь, хочемо відзначити, що досі поширене переконання, що замість каталізатора можна приварити звичайну пряму трубу. А дехто навіть упевнений, що це обов’язково приведе до різкого збільшення потужності двигуна. Але реальність зовсім інша!

У кінцевому етапі, якщо приварити пряму трубу, а не полум’ягасник, то це обов’язково вплине на роботу основного резонатора, і він дуже скоро вийде з ладу. Ми не рекомендуємо так знущатися з вихлопної системи.

Тому, висновки однозначні – не дивлячись на те, що є причиною заміни або демонтажу каталізатора з вихлопної системи, запам’ятаєте, що кращим рішенням буде установка або полум’ягасника (стронгера) або нового каталізатора.

Рубрика: Статті
Поділитися
Facebook
Telegram
Twitter
Консультация
Оставьте свои контактные данные в форме. Мы свяжемся с Вами и предоставим необходимую информацию
Звоните
Пишите нам в мессенджеры
Заходите
Городоцька 242 Г, Львів
Консультація
Залиште свої контактні дані нижче у формі. Ми зв'яжемось з Вами та надамо необхідну інформацію
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
Городоцька 242 Г, Львів
Підбір запчастини
Замовити підбір вихлопної системи чи запчастини
Телефонуйте
Пишіть нам у месенджери
Заходьте
Городоцька 242 Г, Львів